KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11991002
nr 1199 1002
Georg Arsenius
(1855-1908), Sverige
Oljemålning, (tillskriven). 1800-tal, Hundporträtt. "Min farfars hundar Lasse & Lusse". Olja på pannå, 20x25 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 18:00:57
1.000 kr
1.200 kr
- Klassiska
27 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Georg Arsenius
Läs mer om Georg Arsenius